ПОЛТАВСКАЯ ОБЛАСТЬ

18.02.2019 14:14 Оксана Пятибрат

Чи всі полтавці знають, що спадщина не оподатковується?

Роз’яснення від податківців

Дохід від вартості нерухомості, отриманої у 2018 році в спадок від батька, матері, дідуся чи бабусі, не оподатковується. Про це днями повідомили в Державній фіскальній службі України.

Зазначається, що об’єкти спадщини, які успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

До членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться:

  • батьки;
  • чоловік або дружина;
  • діти, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її:

  • рідні брати та сестри;
  • баба та дід з боку матері;
  • баба та дід з боку батька;
  • онуки.

Аналогічним є і порядок оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення.

Аби застосувати цей порядок оподаткування між обдарованим та дарувальником, необхідно укласти договір, що відповідає нормам Цивільного кодексу України. У цьому випадку не потрібно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Однак за відсутності інших підстав подання декларації є обов’язковим.

Наприклад, платник податку отримав доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадщину нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію подати необхідно.

Оподаткування доходу, отриманого в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 р. IV Податкового кодексу України.

Раніше повідомлялося, що полтавцям нагадали про подання декларацій про майновий стан і доходи.

До теми: у Полтаві — новий начальник податківців.

Поделиться в соц сетях
‡агрузка...
Оставьте Свой отзыв